Polsko-ukraińska młodzieżowa akademia samorządności

Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina będzie realizował we wrześniu projekt „Polsko-ukraińska młodzieżowa akademia samorządności”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadanie publicznego „Polsko-ukraińska współpraca młodzieży”.

Utworzenie Polsko-Ukraińskiej Współpracy Młodzieży oraz zabezpieczenie w budżecie państwa na ten cel kwoty 3 mln zł. jest efektem intensywnych, trzyletnich działań Konwentu oraz postulatu, skierowanego do Rządu RP, dotyczącego zabezpieczenia 5 mln zł na działania związane z współpracą młodzieży Polski i Ukrainy.

Projekt „Polsko-ukraińska młodzieżowa akademia samorządności” zakłada udział 54 uczestników w wieku ponadgimnazjalnym wraz z opiekunami z Polski i Ukrainy w warsztatach w Drawsku Pomorskim, dotyczących samorządu terytorialnego w Polsce oraz podstawowych zasad i wartości funkcjonowania Unii Europejskiej.

Podczas tygodniowego pobyty polscy i ukraińscy uczestnicy zapoznają się z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego w praktyce, przełamią bariery językowe oraz nawiążą ze sobą nowe przyjaźnie.