Sierpniowe spotkania z ukraińską kulturą na Pomorzu Zachodnim

Sierpień w województwie zachodniopomorskim już od wielu lat jest miesiącem, w którym mieszkańcy i turyści mają możliwości poznania ukraińskiej kultury. Tak samo jest i w tym roku. W dwa sierpniowe weekendy odbędą się wydarzenia w trakcie, których zaprezentują się ukraińskie zespoły muzyczne oraz twórczy tradycyjni:

17 sierpnia br. w miejscowości Przećmino członek Konwentu – gmina Kołobrzeg organizuje V-ty Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej w Przećminie. W trakcie jednodniowego wydarzenia na scenie zaprezentują się zespoły z Polski i Ukrainy m.in. Luiku czy też Wilki.

Ponadto w trakcie Festiwalu dostępne będą stoiska z rękodziełem i lokalnymi potrawami.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Przećmina w sobotę 17 sierpnia. Początek wydarzenia o godzinie 15:00.

festiwal polsko_ukrainski 17.08

Natomiast tydzień później w Szczecinie odbędzie się wydarzenie, które mocno wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Szczecina – odbędzie się 23 edycja Dni Kultury Ukraińskiej. W trakcie 3 dni (23 – 25 sierpnia) będziemy mieli możliwość posłuchać i obejrzeć występy wielu ukraińskich zespołów.

Koncerty w ramach wydarzenia odbywać się będą na terenie Zamku Książąt Pomorskich. Szczegółowy program znajdziecie Państwo na profilu wydarzenia w serwisie Facebook (https://www.facebook.com/festiwal.ukrainski/).

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że w trakcie Dni Kultury Ukraińskiej wystąpi zespół „Nova Capella” z Kijowa, który w czerwcu uczestniczył w organizowanym przez nas Polsko-Ukraińskim Festiwalu Kultury w Truskawcu. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia wydarzenia i obejrzenia występu niezwykle urodziwych i utalentowanych bandurzystek z zespołu „Nova Capella” oraz wszystkich innych artystów, którzy zaprezentują się podczas Dni Kultury Ukraińskiej w Szczecinie.