Powiat Łobeski

Powiat Łobeski położony jest w centralnej części w woj. zachodniopomorskiego, na Wysoczyźnie Łobeskiej oraz Pojezierzach: Ińskim i Drawskim. Południowy skraj powiatu zajmuje Iński Park Krajobrazowy. Jest „najmłodszym” powiatem województwa zachodniopomorskiego, został utworzony w 2002 r. z gmin powiatów: stargardzkiego (Łobez i Węgorzyno), gryfickiego (Resko i Radowo Małe) oraz goleniowskiego (Dobra). Łobez był także siedzibą powiatu od 1860 do 1975 r.

W skład powiatu wchodzą:

  • gminy miejsko-wiejskie: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno
  • gminy wiejskie: Radowo Małe
  • miasta: Dobra, Łobez, Resko, Węgorzyno

Powiat Łobeski jest miejscem dla każdego, który pragnie poznać lokalne cuda kultury, przepyszną kuchnię regionalną, odpocząć, spędzić czas na rowerze czy spłynąć kajakiem, aż do Mrzeżyna zdobywając Morze Bałtyckie. Powiat Łobeski to miejsce gdzie lubi się wracać!

Kiedy jesteś zmęczony życiem w mieście, kiedy szukasz chwili wytchnienia albo pragniesz zmiany otoczenia, zawitaj do nas! Oprócz ciszy i spokoju odkryjesz u nas piękne krajobrazy leśne bogate w zwierzynę, w których zamieszkały majestatyczne wilki i żubry, a czymże byłyby lasy bez ukrytych w nich jezior, czy wijącej się rzeki Regi, która zachęca wielu do odwiedzin i zmagań z jej górskim nurtem.

Logo Powiatu Łobeskiego

Powiat Łobeski to nie tylko krajobrazy czy turystyka, ale także gospodarka, społeczeństwo, kultura i sport. Zarówno Zarząd Powiatu jak i Rada Powiatu w Łobzie podejmuje wiele innowacyjnych działań, które doprowadziły do rozwoju i poprawy funkcjonowania lokalnego społeczeństwa. Realizacja działań w zakresie bezpieczeństwa, edukacji, spraw społecznych, promocji, zdrowia czy kultury wskazała dalsze drogi działania, które konsekwentnie są realizowane.

Z myślą o poprawie jakości życia, bezpieczeństwa i funkcjonowania mieszkańców oraz odwiedzających Ziemię Łobeską turystów, co roku na terenie powiatu wykonywane są roboty inwestycyjno-modernizacyjne zarówno chodników jak i dróg a także obiektów użyteczności publicznej.

Rozwój powiatu to także działania kulturalne poprzez organizację wydarzeń, na brak których nie można narzekać. O czym mowa? O wielu działaniach, które tworzone z myślą o mieszkańcach mają być odpowiedzią na ich oczekiwania. Jedną z takich imprez jest dwudniowy Jarmark pn. „Łobeska Baba Wielkanocna”. Impreza znana już wszystkim mieszkańcom, ciesząca się uznaniem największych znawców kultury w Polsce. Kolejnymi, atrakcjami są cykliczne Łobziuki – Parasol dla Kultury, całodniowy, plenerowy festyn rodzinny a zarazem jarmark rozmaitości, Gala Smoków, Gala Sportu Powiatu Łobeskiego, Konkurs Piękna Wieś Powiatu Łobeskiego i Turniej Gwiazdeczek Olimpijskich, a wszystko to aby pokazać wiele kulturalnych sportowych alternatyw drzemiących w powiecie.

Urokliwe tereny powiatu zachęcają wszystkich do odwiedzin i odkrywania jego tajemnic za każdym razem na nowo, by zapragnąć wracać tutaj co roku i to o każdej porze. Odkrywaj z Powiatem Łobeskim to co nieznane, a zarazem piękne. Jesteśmy cennym skarbem regionu, którego malowniczość krajobrazowa i intensywność prowadzonych działań zapadnie naszym gościom głęboko w pamięci.

Zachęcamy do odwiedzin strony internetowej www.powiatlobeski.pl oraz profilu www.facebook.com/powiatlobeski.
W przypadku chęci zgłębienia informacji na temat powiatu zapraszamy do kontaktu.

Strona internetowa: www.powiatlobeski.pl

Aktualności