Projekt „Współpraca partnerska gmin i powiatów województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego z ich odpowiednikami położonymi na terenie Autonomicznej Republiki Krymu”

Współpraca partnerska gmin i powiatów województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego z ich odpowiednikami położonymi na terenie Autonomicznej Republiki Krymu

Projekt powstał z inicjatywy Prezesa Instytutu Rozwoju Regionalnego w Szczecinie dr inż. Zbigniewa Zychowicza oraz Prezesa Czarnobylskiego Programu Odbudowy i Rozwoju UNDP dr Pavlo Zamostiana z Kijowa. Zainteresowanie strony ukraińskiej współpracą z samorządami polskimi sprawiło, że rozszerzyliśmy ją o kolejny obszar Republiki Ukrainy – Krym.

Terminarz: 

23-27.05.2010 – Wizyta 25-osobowej delegacji reprezentującej 7 jednostek samorządu terytorialnego na terenie Republiki Krymu. Delegacja polska była przyjęta także w Ambasadzie RP w Kijowie.

18-21.09.2010 – Wizyta delegacji 7 jednostek samorządu terytorialnego Autonomicznej Republiki Krymu w gminach i powiatach województwa zachodniopomorskiego.

20.09.2010 – w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego uroczystość podpisania Listów Intencyjnych pomiędzy 6 partnerskimi jednostkami samorządów polskich i Republiki Krymu. Podpisali je:

Gmina Myślibórz Miasto Dżankoj
Gmina Kobylanka Gmina Niżniegorski
Gmina Międzyzdroje Powiat Bachczyserajski
Gmina Miasto Sławno Powiat Krasnopieriekopski
Powiat Drawski Powiat Krasnopieriekopski
Gmina Miasto Słupsk Miasto Ewpatorija
Powiat Koszaliński Miasto Saki